Fot. Kinga Cichewicz/Unsplash

11 mln Polaków cierpi z powodu permanentnego zmęczenia. Przekłada się ono zarówno na jakość życia prywatnego, jak i na obniżoną efektywność w pracy. Jak sobie radzić z tą nową cywilizacyjną dolegliwością?

Fot. Pixabay

Asertywność, pewność siebie i zdolność do rywalizacji – te cechy najczęściej przypisywane są osobom postrzeganym jako przedsiębiorcze. Czy jednak charakter jest najważniejszy w zarządzaniu swoim biznesem? A może równie ważna jest osobowość, płeć i społeczne otoczenie? Co naprawdę sprawia, że ktoś jest lub staje się przedsiębiorcą?

Fot. Pixabay.com

Nosiłam się z tym tekstem bardzo długo. Za długo. A kiedy wreszcie zaczęłam go pisać, poczułam dumę – oto wzięłam się w garść, zebrałam notatki i zaczęłam pracować tak, jak lubię. Co w takim razie sprawiło, że tekst o prokrastynacji piszę lekko licząc pół roku po tym, jak po raz pierwszy wspomniałam o nim Urszuli? Otóż mam niezdrową skłonność do pracy pod presją deadline’u.

Fot. Forest Design Anna Kucharska

Pełne magii obrazy powstające w Forest Design – pracowni Anny Kucharskiej – są najlepszym dowodem na to, że mariaż talentu, pasji i wiary we własne możliwości nieuchronnie prowadzi do zawodowego sukcesu. Za każdym razem, gdy Anna rusza do lasu, przypomina sobie drogę, jaką dotarła do własnej firmy i artystycznej kariery. Drogę, która od zawsze wiodła między drzewami i na której wciąż może ją spotkać wiele dobrego...

Fot. PIxabay.com

Tytułowe określenie dla wielu osób jest synonimem życia w rytmie slow. Praca, która nie wkracza zanadto w sferę prywatną, to coś, czego nam brakuje, o czym marzymy i czego czasem zazdrościmy. Czym jest owo work-life balance i czy rzeczywiście nam do niego daleko?

Masz nawał pracy, szef zarzuca cię nowymi projektami, spotkanie goni spotkanie, a ty z wolna zaczynasz zapominać jak się nazywasz. Taka codzienność jest bolączką większości pracowników, niezależnie od wielkości firmy. Zarządzanie czasem jest jednym z najczęstszych tematów zawodowych szkoleń, a mimo to jego organizacja wciąż nastręcza trudności. Tymczasem istnieją skuteczne sposoby na uporządkowanie dnia pracy. Wymagają one przyjęcia i utrzymania pewnej dyscypliny, ale w rzeczywistości są naprawdę proste.

Czasami wyłączenie telefonu i komputera niewiele daje. Pracoholicy i tak spędzają święta na myśleniu o pracy i obowiązkach służbowych. Psychologowie radzą jednak, by nauczyć się relaksować, bo brak wypoczynku ma destrukcyjny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Pourlopowa chandra dotyka blisko 80 procent Polaków. Objawia się ona m.in. niechęcią do pracy, rozdrażnieniem i problemami z koncentracją. Aby tego uniknąć, trzeba stopniowo zanurzać się w zawodową rzeczywistość i zadbać o relaks po pracy. I nie bać się, że coś nam się nie uda. Przez dwa tygodnie - bo tyle na ogół trwa przeciętny polski urlop - z pewnością nie ubyło nam wiedzy i kompetencji...

NA DOKŁADKĘ

Blue Monday – dzień, którego... nie ma
Blue Monday – dzień, którego... nie ma
Era sztucznych zwierząt
Era sztucznych zwierząt
„Roma”: nostalgiczna podróż przez wieloświat
„Roma”: nostalgiczna podróż przez wieloświat
Rocznie zjadamy 2 kg chemii. NIK bije na alarm
Rocznie zjadamy 2 kg chemii. NIK bije na alarm
Mazurska ciekawostka: piramida w Rapie
Mazurska ciekawostka: piramida w Rapie
Jak przygotować zdrową i lekką kolację wigilijną
Jak przygotować zdrową i lekką kolację wigilijną
Prezent: świąteczna lista zakupów
Prezent: świąteczna lista zakupów
Moda na JOMO – z socialu wracamy do realu
Moda na JOMO – z socialu wracamy do realu
previous arrow
next arrow
Slider