Fot. Pixabay

Jeśli przeżyjesz ten 21 stycznia, do sylwestra będzie już z górki. Dziś mamy Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień w roku! Jego istnienie udowodnił brytyjski psycholog Cliff Arnall, opracowując w tym celu specjalny wzór.

Blue Monday mógłby być idealnym wytłumaczeniem dla wszystkich bolączek, których dzisiaj ewentualnie doświadczymy. Mógłby, gdyby nie to, że taki dzień po prostu nie istnieje.

Fot. Dan Brickley via Flickr

Najpierw elektroniczne zwierzaki w telefonie, później mechaniczne macki zwisające z sufitu – czy nasze domowe pupile i zwierzęta z zoo mogą zostać niebawem zastąpione przez roboty?

Fot. Glenn Carrie via Unsplash

Ludzie coraz częściej rezygnują z aktywności w mediach społecznościowych. Z wolna modne staje się niekorzystanie z tych serwisów, chociaż lęk przed odłączeniem od „socialu” wciąż odczuwają aż 4 miliony polskich internautów. Łakną go, mimo że zamiast radości i satysfakcji z dostępu do informacji i szerokich społecznych kontaktów media społecznościowe przynoszą głównie emocjonalny chaos i narastającą frustrację.

Źródło: Kasia Pawlus via Facebook

To jest krótka opowieść o tym, jak spotkałam najlepszego coacha na świecie. Osobę, która w ciągu kilkudziesięciu minut upewniła mnie, czym naprawdę jest to całe slow life i pokazała, w którą stronę ruszyć, by nareszcie trafić we właściwą alejkę. Katarzynę Pawluś – jedną taką na milion.

Fot. Dayne Topkin via Unsplash.com

Człowiek życzliwy jest zadowolony, kiedy inni są zadowoleni. Nie zazdrości sąsiadowi nowego auta i szczerze gratuluje koleżance awansu. Życzliwość to pozytywna i otwarta postawa wobec całego świata, która przynosi wielkie korzyści.

Jeżeli cenicie oryginalny klimat w wystroju wnętrz i bliskie waszemu sercu są rzeczy wykonane z naturalnych materiałów, to powinniście przeczytać wywiad z kimś, kto realizuje właśnie taką artystyczną wizję. Monika wykonuje lampy zarówno ze sznurka jak i ze... strusich jaj.

Główną zasadą zero waste jest produkowanie jak najmniejszej ilości śmieci. O samej idei pisałam już TUTAJ, a zakupy to bardzo ważna jej część. Dziś skupię się tylko na zakupach spożywczych.

Codziennie produkujemy setki ton śmieci. Nawet jeżeli je segregujemy i tym samym oczyszczamy swoje sumienie, nie zmienia to faktu, że jako świadomi konsumenci możemy mieć znaczny wpływ na środowisko i NAPRAWDĘ coś zrobić.

Fot. Pixabay

Zdecydowana większość obowiązków domowych w polskich rodzinach wciąż spoczywa na barkach kobiet. Panie zajmują się gotowaniem, praniem, sprzątaniem i załatwianiem spraw urzędowych, ich partnerzy natomiast – odwożeniem i odbieraniem dzieci ze szkoły i przedszkola, wyrzucaniem śmieci oraz zarabianiem pieniędzy – wynika z badania IRCenter przeprowadzonych dla Tchibo. Ulubioną formą relaksu w przerwie od pracy jest dla Polek aktywność w mediach społecznościowych oraz picie kawy. Polki piją nawet trzy kubki tego napoju dziennie, najczęściej wybierając kawę rozpuszczalną.

PAMIĘTAJ, ŻE

Zote myli 1 4

NA DOKŁADKĘ

Blue Monday – dzień, którego... nie ma
Blue Monday – dzień, którego... nie ma
Era sztucznych zwierząt
Era sztucznych zwierząt
„Roma”: nostalgiczna podróż przez wieloświat
„Roma”: nostalgiczna podróż przez wieloświat
Rocznie zjadamy 2 kg chemii. NIK bije na alarm
Rocznie zjadamy 2 kg chemii. NIK bije na alarm
Mazurska ciekawostka: piramida w Rapie
Mazurska ciekawostka: piramida w Rapie
Jak przygotować zdrową i lekką kolację wigilijną
Jak przygotować zdrową i lekką kolację wigilijną
Prezent: świąteczna lista zakupów
Prezent: świąteczna lista zakupów
Moda na JOMO – z socialu wracamy do realu
Moda na JOMO – z socialu wracamy do realu
previous arrow
next arrow
Slider