Fot. Pixabay

Co wniosła w moje życie książka Marie Kondo „Magia sprzątania”? Sięgnęłam po tę pozycję, ponieważ jestem masochistką. Wiem, że nie jest już ona nowością na polskim rynku, ale zżerała mnie ciekawość, czy faktycznie – tak jak zapowiada autorka – uporządkuję nie tylko przestrzeń wokół siebie, ale i swoje życie.

Fot. Pixabay

Na przełomie każdego roku w ręku lądują nam dwie kartki. Pierwsza to lista świątecznych zakupów. Kilka dni później pojawia się druga, zawierająca wykaz rzeczy, które absolutnie muszą w naszym życiu ulec zmianie. Noworoczne postanowienia podejmuje większość z nas. Ilu udaje się po dwunastu miesiącach spojrzeć na tę listę i z czystym sumieniem wykreślić zapisane na niej punkty?

Fot. Pixabay

Co roku mam ten sam dylemat: co kupić najbliższym pod choinkę? Bo przecież prezent musi być. Robię podchody, węszę i próbuję wypytać, co byłoby tym wymarzonym podarunkiem. Pora z tym skończyć!

Fot. Pixabay

Społeczny aspekt picia herbaty to dla nas nowość. Mamy mnóstwo kawiarni, ale herbaciarnie są wciąż rzadkością. Co przyciąga ludzi w to miejsce, co sprawia, że wracają? – Jest tu i moc, i poezja – mówi „herbaciana” ekspertka, Katarzyna Kochańska.

Fot. Pixabay

Jeśli komuś nie ufamy, zaczynamy go kontrolować. Przywódcy, dowódcy, kierownicy nagminnie weryfikują, czy ich podwładni działają zgodnie z procedurami, angażują się w pracę, nie spóźniają się i są sumienni. Okazuje się jednak, że bywają sytuacje, w których zasadne jest pytanie, co było pierwsze: brak zaufania czy... kontrola. I które z nich tak naprawdę prowadzi do którego.

Fot. materiały prasowe Columbia Sportswear

Ile czasu potrzebujesz na wypicie 21 półtoralitrowych butelek wody? W takim czasie dostarczasz materiału na sportową kurtkę, która w tym roku stała się hitem eko-mody na całym świecie.

Uwielbiam rękodzieło, DIY, zrób to sam – jakkolwiek by tego nie nazwać, po prostu częściej trzymam w dłoni pistolet z klejem na gorąco niż tusz do rzęs. Lubię dawać przedmiotom drugie, często lepsze życie – pisze o sobie Agnieszka Bieńkowska na swoim blogu 321 Start DIY.

Za wolantem spędził ponad 7 tysięcy godzin. Potem przyszedł czas, by oddać stery młodszym pilotom. Na emeryturze Stanisław Pasternak napisał powieść i zaczął budować własne, szczególne samoloty.

bro.Kat to wyjątkowa pracownia architektoniczna w Polsce, w której powstaje autorska biżuteria ze srebra i.... węgla. Założyły ją katowickie projektantki Roma Skuza i Bogna Polańska. Z materiału będącego symbolem industrialnego Górnego Śląska stworzyły ozdoby, o których mówi się już daleko poza naszymi granicami.

PAMIĘTAJ, ŻE

Złote myśli 1 3

NA DOKŁADKĘ

Śląskie skarby – Nikiszowiec
Śląskie skarby – Nikiszowiec
Cały ten bałagan
Cały ten bałagan
Czysta kartka na Nowy Rok
Czysta kartka na Nowy Rok
Wakacje first minute – brzmi jak dobry plan
Wakacje first minute – brzmi jak dobry plan
Barszcz czerwony, który się zawsze udaje
Barszcz czerwony, który się zawsze udaje
Zakwas na barszcz Mamy Oliwka
Zakwas na barszcz Mamy Oliwka
Świąteczne SOS dla domowych wypieków
Świąteczne SOS dla domowych wypieków
Gwiazdkowe prezenty, którym nic nie dorówna
Gwiazdkowe prezenty, którym nic nie dorówna
Arrow
Arrow
Slider