Fot. Pixabay

Za nami Black Friday – najgorętszy dzień w roku, z punktu widzenia handlowców. Konia z rzędem temu, kto stawił czoła czarowi piątkowych wyprzedaży! A jeśli nawet oparliście się sklepowym pokusom, nie znaczy to jednak, że wasz portfel jest już bezpieczny. Prawdziwa walka z potęgą marketingu dopiero się zaczyna.

Fot. Pixabay.com

Dla wielu osób ostatnia weekendowa noc w październiku jest jedną z najprzyjemniejszych – śpimy wtedy godzinę dłużej. Może się jednak okazać, że w tym roku zegarki przestawimy po raz przedostatni…

Oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga odchudzanie i działa bakteriobójczo. Sięgała po niego podobno sama Kleopatra, która wzbogacała nim swoje kąpiele. Ocet jabłkowy przebojem wraca nie tylko do naszych kuchni.

O dobroczynnych, odżywczych i leczniczych właściwościach miodu wie każdy. Ja również, choć przyznaję, że przypominam sobie o nim przeważnie w czasie jesienno-zimowym, kiedy zaczynają się fale przeziębień i gryp. I jeszcze podczas świąt, gdy zaczynam przygotowywać tradycyjne potrawy.

„Odnalazłam w praktyce dużo więcej niż się spodziewałam – nie tylko sprawne ciało, ale też spokojny umysł” – oto, w jaki sposób Agata Ucińska, trenerka jogi i autorka bloga "Poczuj się lepiej" przekonuje do tej formy aktywności, która nierzadko przeradza się w sposób na życie.

– Sam sen ciężko mi opisać, bo nie pamiętam kiedy się zaczął. Pierwszą rzeczą jaką poczułem było niesamowicie realistyczne uczucie spadania. Czułem opór powietrza i zimno – tak wyglądał pierwszy świadomy sen Mateusza, od pięciu lat zafascynowanego sposobami na manipulację własnym umysłem. Odkrył, że uzyskując kontrolę nad swoim snem, może walczyć z koszmarami, pozwolić sobie na lot w kosmos, a nawet tworzyć własne światy.

- Kiedy raz przekonamy się, jak łatwo można wyleczyć wiele chorób w sposób naturalny i poprawić jakość swojego życia, będziemy chcieli leczyć się w ten sposób już zawsze. Mam dużo pacjentów, którzy wiedzą, że bardzo niechętnie zalecam antybiotyki w czasie infekcji, i właśnie dlatego chętnie do mnie przychodzą – mówi Zofia Lorens - Litka, która pracuje jako internistka i lekarka medycyny chińskiej.

Praca w ogrodzie niesie ze sobą korzyści nie tylko w postaci pięknie wyglądających roślin, ale również ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. I nie chodzi tu jedynie o wzmożoną aktywność fizyczną, ale także o pełne odprężenie psychiczne. Pielęgnowanie nawet małego ogródka na balkonie pozwoli nam się prawdziwie zrelaksować.

Na tegoroczne polskie lato narzekać nie można. Jest ciepło, słońce świeci często i mocno, a synoptycy ostrzegają przed kolejnymi falami upałów. Pół biedy, gdy wysokie temperatury dopadają nas w czasie wypoczynku nad wodą. Gorzej, gdy musimy stawić im czoła w czasie „roboczym”. Na szczęście mamy sporo prostych i zdrowych sposobów na radzenie sobie z letnią gorączką.

Fot. Pixabay

Jak żyć długo i szczęśliwie? Nie ma osoby, która nie chciałaby znać odpowiedzi na to pytanie. W jej znalezieniu próbuje pomóc Dan Buettner, autor książki „Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej”.

SPECJALNOŚĆ ZAKŁADU

Cudowny eliksir z jabłek
Cudowny eliksir z jabłek
Black Friday to dopiero początek!
Black Friday to dopiero początek!
Miód – słodkie remedium
Miód – słodkie remedium
Na co komu zmiana czasu?
Na co komu zmiana czasu?
Medycyna wsłuchana w pacjenta
Medycyna wsłuchana w pacjenta
5 powodów do założenia warzywnika
5 powodów do założenia warzywnika
Antystresowe kredki
Antystresowe kredki
Na przekór grawitacji
Na przekór grawitacji
Arrow
Arrow
Slider