Fot. Pixabay.com

Wyglądają jak leki, a nimi nie są, to znaczy nie leczą. Mogą mieć za to – tak jak leki – działania niepożądane, których na dodatek nie ma gdzie raportować. Mowa o ulubionych przez Polaków suplementach diety.

Trzeba mieć niesamowite umiejętności, żeby trenować acroyogę – to stwierdzenie włóż między bajki! Ta dyscyplina jest świetnym przykładem, że tkwią w nas olbrzymie, uśpione możliwości i umiejętności, w które sami nie wierzymy. Efekty ćwiczeń szybko widać okiem i… sercem.

Fot. Pixabay.com

O tym, że nieużywane mięśnie zanikają, wiedzą wszyscy. O tym, że to samo dotyczy mózgu, pamiętają tylko niektórzy. Tymczasem już od około trzydziestki powinniśmy szczególnie dbać o higienę szarych komórek. Kiedy starzeje się mózg i co robić, by proces ten spowolnić – wyjaśnia dr hab. Paweł J. Winklewski, badacz fizjologii tego organu.

Fot. Pixabay

Mogą być z różą, z dżemem truskawkowym lub adwokatem. Nie ma to większego znaczenia, bo raz do roku, w tłusty czwartek, niemal każdy Polak staje się wielkim amatorem pączków w każdej postaci. Nie zaszkodzą, o ile po uczcie ruszymy się z miejsca.

Fot. Pixabay

Podobno w laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie było mniej substancji chemicznych, niż w kosmetyczce współczesnej kobiety. Ta, wykopana z czeluści Internetu, obiegowa mądrość jest oczywiście przerysowana, pokazuje jednak pewien rodzaj prawdy o naszym życiu. Substytuty natury rozpanoszyły się w naszej rzeczywistości, wcale niestety nie robiąc nam lepiej. Hybrydowe lakiery osłabiają nasze paznokcie, farby przesuszają nam włosy, kremy (a raczej zawarte w nich parabeny i silikony) obciążają skórę, powodując niechciane zmiany. Sięgając po kolejne nowe preparaty, coraz częściej odstawiamy je z rozczarowaniem. Co nam zatem zostaje?

Fot. Pixabay

Gdy idziemy do lekarza z migreną czy bólem stawów, oczekujemy naukowych wyjaśnień i prostej recepty. Jednak kiedy medycyna konwencjonalna zawodzi, można udać się do uzdrowiciela. A ten nie przeprowadza operacji ani nie przepisuje tabletek. Po prostu przykłada dłonie w odpowiednie miejsce i gotowe! Na czym polega ten dar? I czy to w ogóle działa?

Fot. Pixabay

Za nami Black Friday – najgorętszy dzień w roku, z punktu widzenia handlowców. Konia z rzędem temu, kto stawił czoła czarowi piątkowych wyprzedaży! A jeśli nawet oparliście się sklepowym pokusom, nie znaczy to jednak, że wasz portfel jest już bezpieczny. Prawdziwa walka z potęgą marketingu dopiero się zaczyna.

Fot. Pixabay.com

Dla wielu osób ostatnia weekendowa noc w październiku jest jedną z najprzyjemniejszych – śpimy wtedy godzinę dłużej. Może się jednak okazać, że w tym roku zegarki przestawimy po raz przedostatni…

Oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga odchudzanie i działa bakteriobójczo. Sięgała po niego podobno sama Kleopatra, która wzbogacała nim swoje kąpiele. Ocet jabłkowy przebojem wraca nie tylko do naszych kuchni.

Fot. Pixabay

Przeczytaj ten artykuł, jeżeli wstajesz rano i jesteś sparaliżowany lękiem, że nie zdążysz wszystkiego zrobić, a tak naprawdę nawet nie wiesz, co masz do zrobienia na dzisiaj, jaki jest dzień tygodnia, miesiąc, a może i rok. To bowiem oznaka, że powinieneś zacząć żyć powoli, czyli dobrze. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, jak najszybciej poszukaj... kota.

SPECJALNOŚĆ ZAKŁADU

Maseczka z kwiatu paproci
Maseczka z kwiatu paproci
Cudowny eliksir z jabłek
Cudowny eliksir z jabłek
Medycyna wsłuchana w pacjenta
Medycyna wsłuchana w pacjenta
Black Friday to dopiero początek!
Black Friday to dopiero początek!
Na co komu zmiana czasu?
Na co komu zmiana czasu?
Miód – słodkie remedium
Miód – słodkie remedium
Dziewięć sposobów na dożycie stu lat
Dziewięć sposobów na dożycie stu lat
Terapia futerkowa
Terapia futerkowa
Arrow
Arrow
Slider